sobota, 21 września 2019

Kąpiel w dźwiękach, zanurz się w sobie...


Zapraszam, pierwszy raz w tym sezonie, po pięknym czasie wypoczynku, medytacji słonecznych, chodzeniu boso po rosie..., eksperymentu codziennych przez okres 7 dni intensywnych dźwiękowych kapieli..., po poszukiwaniach wymarzonych instrumentów...

KIEDY: 29 września 2019, niedziela
godz. 19.00 - 21.00

GDZIE: Pałac Tielscha, ul. Armii Krajowej 7a, 58-302 Walbrzych

PROWADZĄCA: Arleta Em, z bogactwem instrumentów i jedną dźwiękową niespodzianką

KOSZT: 40 zł od osoby, dzieci do lat 13 bardzo dobrze przygotowane przez rodziców - w ciszy... bezpłatnie


JAK SIE PRZYGOTOWAĆ?
Weź ze sobą matę/materac, śpiwór/koce, poduszkę, wszystko to, co sprawi, że będzie Ci przyjemnie i wygodnie. Wskazane ciepłe skarpetki, wygodny strój - na salę wchodzimy bez obuwia. Dźwięki odbieramy przeważnie w pozycji leżącej, która sprzyja relaksowi i odprężeniu ciała (można siedzieć). Warto mieć ze sobą wodę do picia.

O WYDARZENIU: 
Kąpiel poprzedzi krótka relaksacja ciała, wizualizacja... i zakończymy inaczej niż zwykle,
podelektujemy się ciszą... 
Podczas koncertu będzie można zrelaksować się, a nawet zasnąć lub wykonać świadomą pracę, położyć się z intencją i poddać dźwiękom, można też po prostu skorzystać z możliwości niepowtarzalnego muzycznego przeżycia - kontaktu z żywą muzyką, z niezwykłą wibracją, która przenika całe ciało.
Struktura koncertu, w przybliżeniu:
- 10 minut organizacyjnych
- 10 minut - wprowadzenie, wizualizacja  prowadzona, intencja
- 1,25 minut - kąpiel w dźwiękach, relaks, sen, odpoczynek, indywidualna praca z wizualizacją, oddechem, afirmacją... *(wg uznania i potrzeb)
- 10 minut - wyjście z kapieli, z przestrzeni dźwięków...
- 5 minut - może chcesz się czymś podzielić, o coś zapytać...
i wracamy zrelaksowani do domu :)

*Poszczególne części mogą być dłuższe lub krótsze - zależnie od potrzeby grupy, dnia...

Zapraszamy
Arleta, Fundacja Chodorowskich, Orientalne Klimaty

I zapraszamy na kolejne wydarzenia:

.....
  • 3 listopada, godz. 18.00 - 21.00 - 3 godzinna ceremonia  dźwięku z Camilą Vatral.
  • 23 listopada, godz. 17.00 - 20.00 - Warsztat: "Jak formułować intencję?" z sesją jogi nidry, który poprowadzi Ela Marcińska. Mamy 25 miejsc, konieczne będą wcześniejsze wpłaty rezerwujące udział w warsztatach. Więcej informacji przy wydarzeniu, w aktualnościach.
Zapraszamy :)Poniżej czytaj więcej o dźwiękach (kliknij na: czytaj więcej):

Świat jest dźwiękiem - w doświadczeniu dźwiękowych wibracji nie ma granic. Działanie kąpieli na poziomie ciała, duszy i umysłu jest u każdego odmienne. Kąpiel ma silne działanie oczyszczające, umożliwiające syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Może nam pomóc w powrocie do pierwotnego zaufania, w lepszym kontakcie z samym sobą i w relacjach z innymi.

Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków, alikwotów, które masują - wprowadzają w wibrację całe nasze ciało. Spowolnienie fal mózgowych umożliwia przerwanie ciągu myślowego pędzącego umysłu i wprowadza w stan głębokiego relaksu, któremu sprzyja pozycja leżąca. To wszystko ułatwia kontakt z naszą podświadomością - warto mieć intencję, jakiś cel tej dźwiękowej podróży, można tez zanurzyć się w zaufaniu w Przestrzeni Serca, w której dzieje się to, co dla nas najlepsze.

Regularne kąpiele w dźwiękach gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości, wyjście poza schematy, uwolnienie od ograniczających nas programów i przekonań. W życiu pojawia się więcej przestrzeni, lekkości, radości...

Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach, przy wypaleniu zawodowym, konieczności odreagowania emocjonalnego i w wielu innych sytuacjach.

Kąpiel w dźwiękach gongów to również piękne przeżycie estetyczne. Okazja do wyjątkowego kontaktu z żywą muzyką.

To wspaniałe doświadczenie!!!

Przeciwwskazania do masażu dźwiękiem to: zaburzenia psychiczne (np. schizofrenia), aparat słuchowy (można wyjąć), wszczepiona zastawka serca. 

Kobiety w ciąży przybywają na koncerty :) najlepiej, aby kładły się w miejscu w pobliżu drzwi lub na końcu sali, tak aby w razie potrzeby mogły swobodnie wyjść. Proszę też o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 793 401 272. Dzieci w łonie matki podczas koncertu najczęściej zasypiają, a mamy są zadowolone :)

Podczas koncertu staramy się nie dawać uwagi myślom, najlepiej obserwować je, jak chmury pojawiające się i znikające na niebie, podobnie z emocjami i innymi odczuciami w ciele - pojawią się i znikną... Można też: skupić się na oddechu, słuchać muzyki i pozwolić dźwiękom na swobodne przepływanie przez ciało lub po prostu zasnąć... 

Przybywajcie, Kochani :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz