Gongi

Zapraszamy na koncerty...
w  Pałacu Tielscha  w Wałbrzychu
-  Kąpiele w dźwiękach gongu
 i innych nie tylko orientalnych instrumentów. 
Prowadząca: Arleta Mańka - Arleta Em

Informacje na temat terminów w aktualnościach

     
Od 5000 lat dźwięk gongu wykorzystywany jest do medytacji, relaksacji, uzdrawiania.  Brzmienie gongu może wprowadzić Cię w mistyczny świat wibracji, który jest istotą każdego atomu, komórki, organu, a co za tym idzie Twojego ciała, całego Wszechświata. Poprzez szerokie spektrum dźwięków, możliwości doznania wibracji, która przenika całe ciało, możesz doświadczyć harmonii z samym sobą oraz jedności z otaczającym Cię światem, zyskując spokój, naturalność i lekkość bycia Tu i Teraz.

Świat jest dźwiękiem - w doświadczeniu dźwiękowych wibracji nie ma granic. Działanie kąpieli na poziomie ciała, duszy i umysłu  jest u każdego odmienne. Kąpiel ma silne działanie oczyszczające, umożliwiające syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Może nam pomóc w powrocie do pierwotnego zaufania, w lepszym kontakcie z samym sobą i w relacjach z innymi.

Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków i alikwotów, które masują - wprowadzają w wibrację całe nasze ciało. Spowolnienie fal mózgowych umożliwia przerwanie ciągu myślowego pędzącego umysłu i wprowadza w stan głębokiego relaksu, któremu sprzyja pozycja leżąca. Po kąpieli w dźwiękach gongu każdy czuje się odświeżony, doenergetyzowany, bardziej radosny.

Regularne kąpiele w dźwiękach gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości, wyjście poza schematy, uwolnienie od ograniczających nas programów i przekonań. W życiu pojawia się więcej przestrzeni, lekkości.

Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach, przy wypaleniu zawodowym, konieczności odreagowania emocjonalnego i w wielu innych sytuacjach.

Struktura koncertu, w przybliżeniu:
- 10 minut organizacyjnych
- 10 minut - wprowadzenie, wizualizacja  prowadzona, intencja
- 1,25 minut - kąpiel w dźwiękach, relaks, sen, odpoczynek, indywidualna praca z wizualizacją, oddechem, afirmacją... *(wg uznania i potrzeb)
- 10 minut - wyjście z kapieli, z przestrzeni dźwięków...
- 5 minut - może chcesz się czymś podzielić, o coś zapytać...
i wracamy zrelaksowani do domu :)

*Poszczególne części mogą być dłuższe lub krótsze - zależnie od potrzeby grupy, dnia...

Kąpiel w dźwiękach gongów to również piękne przeżycie estetyczne. 
Okazja do wyjątkowego kontaktu z żywą muzyką.
To wspaniałe doświadczenie!!!

ZAPRASZAMY!!!

Profil na fb: Arleta Em
-------------------------