niedziela, 7 lipca 2019

relaks i transformacja


 ... wakacyjna
Kąpiel w dźwiękach
21 lipca o godz. 19.00 w Pałacu Tielscha zagra Arleta

w radosnych
 energiach narodzin czegoś nowego... albo odkrycia czegoś bardzo starego...,
otwórz się, żeby otrzymać, 
w głębi swojej duszy wyraź swoje uczucia, życzenia, marzenia

GDZIE: ul. Armii Krajowej 7a w Wałbrzychu, sala balowa, I piętro, wejście od sali nr 11

KIEDY: 21 lipca - niedziela 2019, 
godz. 19.00 - 20.30 i ciut dłużej

Prowadząca: Arleta Em 
... z bogactwem instrumentów: 3 gongi, misy terapeutyczne Petera Hess'a, misa śpiewająca, dzwonki wietrzne koshi - 4 żywioły, dzwonki pastewne, tinksze,  ocean drum, happy drum, grzechotki, kije deszczowe, dzwony rurowe, shrutibox, głos...

Dzieci do lat 13 bezpłatnie w ciszy, przygotowane przez rodziców

Jak się przygotować:
Weź ze sobą matę/materac, śpiwór/koce, poduszkę, wszystko to, co sprawi, że będzie Ci przyjemnie i wygodnie. Wskazane ciepłe skarpetki, wygodny strój - na salę wchodzimy bez obuwia. Dźwięki odbieramy przeważnie w pozycji leżącej, która sprzyja relaksowi i odprężeniu ciała (można siedzieć). Warto mieć ze soba wode do picia.

O wydarzeniu: będzie można zrelaksować się, a nawet zasnąć lub wykonać świadomą pracę, położyć się z intencją i poddać dźwiękom, można też po prostu skorzystać z możliwości niepowtarzalnego muzycznego przeżycia - kontaktu z żywą muzyką, z niezwykłą wibracją, która przenika całe ciało.

O energii dnia:
Jeszcze nie ma słońca, ale już widać światło nadchodzącego dnia, to moment tuż przed świtem. To pogranicze dnia i nocy. Archetyp skrajności i polaryzacji. Symbolizuje wyciąganie z ciemności na światło dzienne. Pomaga w odkrywaniu prawdy i obnażaniu intryg. Ten dzieńniesie ze soba energię podświadomości. Uczy nas poruszania się pomiędzy skrajnościami. Pomaga nam zrozumieć symbole pochodzące ze świata snów i wizji. To mądrość mówiąca, że w każdej ciemności znajduje się odrobina światła, a w każdym świetle odrobina ciemności.
Związki, relacje, rodzina: 
Tego dnia warto dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych ludzi. Ten dzień może nas obdarzyć  zdolnością do zauważania w innych tego, czego sami w sobie nie widzą. W gronie bliskich dobrze jest dziś porozmawiać o swoich snach i marzeniach.
Kariera, praca, rozwój: 
To czas na inspiracje, które pochodzą z głębi Twojej podświadomości. Jeżeli to tylko możliwe, spróbuj tego dnia zapamiętać swój sen i wykorzystać go w interesach, w życiu... To dzień na analizę swojej działalności i przyjrzeniu się strefom pozostającym w ukryciu, którym poświęcasz zwykle mniej uwagi. To co było schowane, dziś się ukaże. Możliwe skrajne uczucia i skrajne wyniki. Dobry czas na pracę psychologiczną i odkrywczą.

UWAGA: podczas spotkania można będzie kupić przepyszny chleb domowego wypieku Tomasza Lewandowicza i jego żony - z miłością (taki jest najwspanialszy, najzdrowszy). Tomek prosi o telefoniczne zgłoszenia zamówień, tak żeby chleba starczyło da wszystkich, tel. 603 936 533.

W tym roku koncerty odbędą się również latem, w Pałacu Tielscha:
  • i 17 sierpnia - kolejna wakacyjna i absolutnie wyjątkowa niespodzianka, rezerwujcie kochani ten dzień, ten wieczór na piękną dźwiękową podróż...
Zapraszamy

Kochani cudownych wakacji, pięknego niepowtarzalnego czasu tego lata 
- carpe diem ;) i wzrastaj w zdrowiu i miłości ...
 :)


Organizacja imprezy: Fundacja Chodorowskich i wspieramy taniec na mandali :)

Poniżej czytaj więcej o dźwiękach (kliknij na: czytaj więcej):

Świat jest dźwiękiem - w doświadczeniu dźwiękowych wibracji nie ma granic. Działanie kąpieli na poziomie ciała, duszy i umysłu jest u każdego odmienne. Kąpiel ma silne działanie oczyszczające, umożliwiające syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Może nam pomóc w powrocie do pierwotnego zaufania, w lepszym kontakcie z samym sobą i w relacjach z innymi.

Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków, alikwotów, które masują - wprowadzają w wibrację całe nasze ciało. Spowolnienie fal mózgowych umożliwia przerwanie ciągu myślowego pędzącego umysłu i wprowadza w stan głębokiego relaksu, któremu sprzyja pozycja leżąca. To wszystko ułatwia kontakt z naszą podświadomością - warto mieć intencję, jakiś cel tej dźwiękowej podróży, można tez zanurzyć się w zaufaniu w Przestrzeni Serca, w której dzieje się to, co dla nas najlepsze.

Regularne kąpiele w dźwiękach gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości, wyjście poza schematy, uwolnienie od ograniczających nas programów i przekonań. W życiu pojawia się więcej przestrzeni, lekkości, radości...

Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach, przy wypaleniu zawodowym, konieczności odreagowania emocjonalnego i w wielu innych sytuacjach.

Kąpiel w dźwiękach gongów to również piękne przeżycie estetyczne. Okazja do wyjątkowego kontaktu z żywą muzyką.

To wspaniałe doświadczenie!!!

Przeciwwskazania do masażu dźwiękiem to: zaburzenia psychiczne (np. schizofrenia), aparat słuchowy (można wyjąć), wszczepiona zastawka serca. 

Kobiety w ciąży przybywają na koncerty :) najlepiej, aby kładły się w miejscu w pobliżu drzwi lub na końcu sali, tak aby w razie potrzeby mogły swobodnie wyjść. Proszę też o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 793 401 272. Dzieci w łonie matki podczas koncertu najczęściej zasypiają, a mamy są zadowolone :)

Podczas koncertu staramy się nie dawać uwagi myślom, najlepiej obserwować je, jak chmury pojawiające się i znikające na niebie, podobnie z emocjami i innymi odczuciami w ciele - pojawią się i znikną... Można też: skupić się na oddechu, słuchać muzyki i pozwolić dźwiękom na swobodne przepływanie przez ciało lub po prostu zasnąć... 

Przybywajcie, Kochani :)

1 komentarz:

  1. Dla wszystkich spragnionych dobrego chleba ważna informacja bedzie można kupić chleb żytni i pszeenny na zakwasie, robiony babciną metodą,
    bez konserwantów i dodatków smakowych.Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny w celu zamówienia chleba,
    Tomasz Lewandowicz 603 936533

    OdpowiedzUsuń