wtorek, 30 kwietnia 2019

Zasiewamy Ziarno

Kąpiel w dźwiękach gongów
Zasiewamy Ziarno 
naszych marzeń, celów... taki zawsze raz w roku na wiosnę :) niech wzrasta w boskim rezonansie z Matką Ziemią, z siłami natury..., dojrzewa, rozkwita, pięknieje, spełnia się dla naszego najwyższego dobra (więcej informacji o tej medytacji pod wydarzeniem)
:)

12 maja (niedziela), godz. 19.00 - 20.30, 
z otwartością na ciut dłużej

Miejsce: Pałac Tielscha, ul. Armii Krajowej 7a w Wałbrzychu, sala balowa, pierwsze piętro, wejście od sali nr 11

Prowadząca: Arleta Em

Instrumenty: 
gongi: gong chao chao, gong wietrzny, dzwony rurowe, misy terapeutyczne Petera Hess'a, misa śpiewająca, dzwonki czterech żywiołów Koshi, dzwonki tinksze, pastewne..., shruti box, 
marakasy, grzechotki, kije deszczowe, ocean drum..., śpiewWspółpraca w organizacji: 
Fundacja Chodorowskich w Wałbrzychu
Koszt: 35 zł, 
dzieci do lat 13, w absolutnej ciszy, przygotowane przez rodziców - bezpłatnie, pary - 60 zł za dwie osoby lub więcej wg uznania ;)

Jak się przygotować: ubierz sie wygodnie, weź ze soba matę/ materac, koce/śpiwór, poduszkę, wszystko to, czego potrzebujesz, żeby Ci było ciepło i wygodnie... Na salę wchodzimy bez obuwia, warto mieć ciepłe skarpetki, dźwięki odbieramy przeważnie w pozycji leżącej (można siedzieć) można przyjść z już gotową intencją... - ziarnem, które chcesz zasiać :)

Serdecznie zapraszamy :)

Więcej o dźwiękach, o medytacji Zasiewamy Ziarno (czytaj poniżej): 

Świat jest dźwiękiem - w doświadczeniu dźwiękowych wibracji nie ma granic. Działanie kąpieli na poziomie ciała, duszy i umysłu jest u każdego odmienne. Kąpiel ma silne działanie oczyszczające, umożliwiające syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Może nam pomóc w powrocie do pierwotnego zaufania, w lepszym kontakcie z samym sobą i w relacjach z innymi.

Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków, alikwotów, które masują - wprowadzają w wibrację całe nasze ciało. Spowolnienie fal mózgowych umożliwia przerwanie ciągu myślowego pędzącego umysłu i wprowadza w stan głębokiego relaksu, któremu sprzyja pozycja leżąca. To wszystko ułatwia kontakt z naszą podświadomością - warto mieć intencję, jakiś cel tej dźwiękowej podróży, można tez zanurzyć się w zaufaniu w Przestrzeni Serca, w której dzieje się to, co dla nas najlepsze.

Regularne kąpiele w dźwiękach gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości, wyjście poza schematy, uwolnienie od ograniczających nas programów i przekonań. W życiu pojawia się więcej przestrzeni, lekkości, radości...

Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach, przy wypaleniu zawodowym, konieczności odreagowania emocjonalnego i w wielu innych sytuacjach.

Kąpiel w dźwiękach gongów to również piękne przeżycie estetyczne. Okazja do wyjątkowego kontaktu z żywą muzyką.

To wspaniałe doświadczenie!!!

Przeciwwskazania do masażu dźwiękiem to: zaburzenia psychiczne (np. schizofrenia), aparat słuchowy (można wyjąć), wszczepiona zastawka serca. 

Kobiety w ciąży przybywają na koncerty :) najlepiej, aby kładły się w miejscu w pobliżu drzwi lub na końcu sali, tak aby w razie potrzeby mogły swobodnie wyjść. Proszę też o wcześniejszy kontakt telefoniczny - 793 401 272. Dzieci w łonie matki podczas koncertu najczęściej zasypiają, a mamy są zadowolone :)

Podczas koncertu staramy się nie dawać uwagi myślom, najlepiej obserwować je, jak chmury pojawiające się i znikające na niebie, podobnie z emocjami i innymi odczuciami w ciele - pojawią się i znikną... Można też: skupić się na oddechu, słuchać muzyki i pozwolić dźwiękom na swobodne przepływanie przez ciało lub po prostu zasnąć... 

......................................

O MEDYTACJI - ZASIEWAMY ZIARNO

Wiosenne Inspiracje od Abby i Tomka


Już kolejny raz zapraszam Was, podobnie jak wielu ludzi grających na gongach na całym świecie na koncert z medytacją "Zasiewmy Ziarno" :) to inspiracja od Tomka Czartoryskiego i Abby del Sol, u których spotkałam się również z Donem Conreaoux..., za ten czas u nich w pięknej górskiej oazie jestem nieustannie wdzięczna..., za tę medytacje również :)
Poniżej kilka słów od tych wspaniałych ludzi... o tej medytacji:

"Chcemy podzielić się z Wami piękną medytacją otrzymaną od Shamana, którego Wielki Duch postawił na naszej drodze. Medytacja nazywa się "Ziarno". Lubimy ją wykonywać co najmniej raz w okresie wiosennym. To łączenie się z energią kiełkowania, narodzin, wzrastania i kreatywności. To praktyka, która prowadzi nas do uświadomienia sobie naszych potrzeb takich jak ciągły wzrost, rozwój ducha. Jak starożytne drzewa, które z najmniejszego ziarenka, z właściwym odżywieniem, przełamują swoją restrykcyjną powłokę, aby dalej rosnąć przez wieczność. Czasami ten wzrost jest bolesny, ale trzeba porzucić komfort bycia nasieniem, aby stać się wszystkim tym, czym pragniemy być!"

Zapraszamy :)
z radością...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz