czwartek, 28 września 2017

WARSZTAT ŚPIEWU ALIKWOTOWEGO I GARDŁOWEGO


 
  11 LISTOPADA (SOBOTA) 2017 r., 
GODZ. 11.00 - 13.30
  

Ilość miejsc ograniczona, konieczna jest rezerwacja, nr tel. 793 401 272 (DZWOŃCIE I PISZCIE SMS -Y - dziękuję), mail: arleta.m@onet.pl
Prosimy o zgłoszenia chęci wzięcia udziału w warsztacie. Ważne, żebyśmy wiedzieli, ile osób jest zdecydowanych na 100 % :) Od tego zależy też wielkość sali.


Opłacić warsztat można u Arlety osobiście lub przelewem na konto: Arleta Mańka, nr konta: 51 1140 2017 0000 4602 0560 2547. Tytułem: Warsztat śpiewu.

KILKA SŁÓW OD MICHAŁA:
Umiejętność mówienia daje Ci pełne kwalifikacje, by skorzystać z warsztatu, który przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i umiejętności wokalne. 
Śpiew alikwotowy jest niezwykłą techniką wokalną, dzięki której możemy wydobyć dwa, a nawet trzy dźwięki w tym samym czasie. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia ucho na części składowe dźwięków. 
"To już 10 lat odkąd zaczęła się moja przygoda ze śpiewem alikwotowym i gardłowym. Zanim zrozumiałem z jak wielkim "narzędziem" mam do czynienia, upłynęło wiele czasu.
Blokady, które uniemożliwiały mi pełne otwarcie głosu z czasem zaczęły rozpuszczać się pod naporem ćwiczeń. Codzienna praktyka pomogła mi poszerzyć horyzonty, uwrażliwić się na własne ciało i zrozumieć jakiego typu uwarunkowania przysłaniały mi możliwość pełnego uwolnienia. Praca nad głosem stała się moją pasją i sposobem na rozwój. Pojawiła się ogromna siła, spokój i asertywność, której nigdy wcześniej nie doświadczałem." 

Podczas zajęć poznacie europejski śpiew alikwotowy, jakim posługuje się David Hykes czy Natasha Nikeprelevic, oraz potężne mongolskie/tuwińskie techniki śpiewu gardłowego (khoomei, sygyt, kargyraa, chylandyk). Zaprezentuję również inuicki śpiew gardłowy oraz głęboki śpiew mnichów tybetańskich, których mantry przenikają swoją wibracją całe ciało. 

Prowadzenie: 
Michał Esz Szerląg - dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach), trener wokalny na Metaforach Muzycznych w Malborku, prowadził warsztaty na wielu festiwalach: Slot Art Festival, Pannonica, Nasz Festiwal, Stacja Wolimierz (Festiwal Wody), BezKit Magóry Fest, Warsztaty pod Matragoną, Święto Herbaty i wiele więcej. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab, współpracuje również z Sebastianem Wypychem, tworząc projekt „Chadaana”, w którym łączą śpiew alikwotowy z kontrabasem i elektroniką.
Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).
---------------------------------------------
Więcej informacji:

Prosimy o zgłoszenia chęci wzięcia udziału w warsztacieWażne, żebyśmy wiedzieli, ile osób jest zdecydowanych na 100 % :) Wpłaty przyjmujemy osobiście, można też zrobić przelew na konto - w tej sprawie, prosimy o kontakt.

Telefon kontaktowy: 793 401 272, mail: arleta.m@onet.pl
.................................................................................................................

A przed warsztatem 10 listopada 2017 r. o godz. 20.00, zapraszamy również do Pałacu Tielscha na niezwykły koncert! 

SOUL AWAKENING                   
Zagrają:
Eszu (śpiew alikwotowy, śpiew gardłowy, didgeridoo)
- Bart Warkocz (klarnet, marakasy, kije deszczowe, śpiew), Bartka mieliście okazję usłyszeć również w zupełnie innych aranżacjach muzycznych z zespołem Trio Klezmerskie Klezmerado,
Arleta (gongi, dzwony rurowe, misy, dzwonki, Shruti Box, marakasy, kije deszczowe, ocean drum, śpiew …).
Koszt: 40 zł

ZAPRASZAMY DO PIĘKNEJ PRZESTRZENI PAŁACU TIELSCHA
            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz