niedziela, 10 stycznia 2016

DŹWIĘKOWA UCZTA z gośćmi z Austrii i Kazimierza Dolnego!!! KĄPIEL, RYTUAŁ MOCY, WIELKA GONG PUDŻA!!!

"GONG JEST PIEŚNIĄ DUCHA..."
Zagramy dla Was piękne pieśni...
oczyszczanie, regeneracja, transformacja, integracja, moc!!!!!!!!!!!! i jeszcze więcej DOBREGO!!!

 DŹWIĘKOWO WITAMY NOWY ROK 2016!!!
ZE SŁAWKIEM SÓWKĄ I IZABELĄ WOŁOWIEC - gośćmi z Austrii i Kazimierza Dolnego 
z Fundacji Mars Wenus i Zdrowie
i ze mną też... - Arleta :)  
W Hotelu Maria - sala Marysieńka Górna! i w PAŁACU TIELSCHA!
To już czwarty raz!!! 

  

  Tradycyjnie proponujemy aż trzy możliwości 
doświadczania dźwięków.
Możesz skorzystać ze wszystkich...

29.01.2016 (piątek) 
w Hotelu Maria na Szczawienku w Wałbrzychu, 
ul. Wrocławska 134b
18.00 - Kąpiel w dźwiękach gongów planetarnych, koszt: 35 zł
19.30 - 22.00 - Kąpiel w dźwiękach i Rytuał Mocy, koszt: 65 zł
Grają Izabela i Sławek.


30- 31.01.2016 (z soboty na niedzielę) 
w Pałacu Tielscha 
w Wałbrzychu (za Dworcem Miasto) ul. Armii Krajowej 7a
20.00 - 8.00 - PUDŻA  rytuał oczyszczenia i regeneracji
Zaczynamy od procesu opartego na  aktywnej imaginacji wg Gustawa Junga, a następnie PUDŻA - - cała noc w dźwiękach 12 godzin,  z soboty na niedzielę

Będą grały na zmianę 3 osoby na kilku gongach... i innych instrumentach. 
To niezapomniane przeżycie! 
Prowadzący PUDŻĘ: Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec, Arleta Mańka
KOSZT: 150 zł, przy wpłacie do 9 stycznia 110 zł, do 15 stycznia - 120 zł.


RABAT dla uczestników PUDŻY przy wpłatach do 8 stycznia: Kąpiel - w dźwiękach - 25 zł i Rytuał - 55 zł (łącznie 80 zł)
 

Prosimy o wpłaty osobiście u Arlety, np. podczas koncertów, Joanny Łappo lub Kornelii lub na konto głównego organizatora imprezy: Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie, ul. Kazimierska 75, 24-120 Kazimierz Dolny, PKO Bank Polski, nr konta: 80 1020 4317 0000 5602 0134 9851 z dopiskiem Kąpiel, Rytuał Mocy lub Pudża/ Wałbrzych (wybierz formę, w której chcesz uczestniczyć).

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata osobiście lub na konto z odpowiednim dopiskiem. W przypadku wycofania się uczestnika z udziału w Pudży, co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia kursu następuje zwrot 100% przedpłaty.Kontakt tel.: 793 401 272, arleta.m@onet.pl
(proszę o informację o uczestnictwie i wpłatach na mojego mail'a pod hasłem: PUDŻA lub telefonicznie)
............................................................


Dodatkowo Iza i Sławek zapraszają na indywidualne sesje oczyszczające... :
Koszt 120 zł, czas : 60 – 75 minut. W terminach od 28 stycznia – 1 lutego 2016 r.

Kiedy: Czwartek – 28 stycznia, godz. 17.00, 18.30
Piątek – 29 stycznia, godz. 12:00, 13:30
Sobota – 30 stycznia, godz. 12:00, 13:30, 15:30
Poniedziałek – 1 lutego, godz. 12:00, 13:30, 16:00, 17:3, 19.30

Konieczna wcześniejsza rezerwacja terminu, nr tel. 793 401 272

Gdzie: Gabinet Terapii Wellness, dzielnica Piaskowa Góra, ul. Kruczkowskiego 17/7 Wałbrzych
 

                                                ZAPRASZAMY!!!
                       Fundacja Mars  Wenus i Zdrowie i Orientalne Klimaty  


Więcej informacji poniżej (kliknij na: Czytaj więcej:)

KĄPIEL W DŹWIĘKACH:
29.01.16 (piątek), godz. 18.00 - 19.00, Hotel Maria w Wałbrzychu, dzielnica Szczawienko

Masaż całego ciała za pomocą gongów w połączeniu z dźwiękową podróżą, która oczyszcza i inspiruje?

Dokładnie to dzieje się na „Kąpieli w Dźwiękach Gongów”, na którą zapraszają  Izabela Wołowiec i Sławomir Sówka. Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają, prowadzą poza dźwięk i obrazy i pozwalają wziąć udział w transformujących wewnętrznych procesach. Po „Kąpieli w Dźwiękach Gongów” jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się witalni i bardziej „we własnym ciele”.

Dźwięki gongów trafiają do nas nie tylko poprzez słuch lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Pozytywne efekty gongowych kąpieli zaobserwowano między innymi w chronicznych bólach kręgosłupa, przy wypaleniu zawodowym, depresji i symptomach psychosomatycznych. Częste sesje gongowe dają wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele.
Zapraszamy do tej niezapomnianej dźwiękowej podróży !

Prosimy zabrać wygodne ubranie, koc i karimatę, większość czasu spędzamy na leżąco.


RYTUAŁ MOCY:
29.01.16 (piątek), godz. 19.30 - 22.00, Hotel Maria w Wałbrzychu, dzielnica Szczawienko
prowadzą dr Sławomir Sówka i Izabela Wołowiec
Rytuał mocy w archetypowych pozycjach jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości umożliwia syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Po rytuale bardzo często znikają wszystkie zasłony i ściemniacze, odczuwamy spokój i nienazwaną jedność. Umiejętność doświadczania tej oczyszczającej „podróży” jest zakodowana w naszych genach, jest zdolnością odziedziczoną, nadmożliwością daną każdemu.

     Rytuał składa się z dwóch części: 

Cz. I – Kąpiel w Dźwiękach Gongów
Działanie tej kąpieli na poziomie ciała i duszy jest u każdego odmienne. Może mieć ono formę odnajdywania siebie czyli indywiduacji. Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. przysadkę mózgową. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po kąpieli w gongu każdy czuje się w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Regularne kąpiele w gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości i przerywają  mechanizmy kontrolujące ciało. Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach i przy wypaleniu zawodowym.
Cz. II  Rytuał Mocy

Pragnąc korzystać z własnych kreatywnych sił, swojego flow, w poszukiwaniu głębszego i bardziej spełnionego życia poszukujemy w różnych kierunkach, pytamy, która z metod jest uniwersalna i przydatna na co dzień właśnie dla mnie.
Felicitas Goodman poprzez swoje odkrycie rytualnych pozycji stworzyła ponadkulturową drogę doświadczania stanów szczytowych, które pozwalają na głębokie oczyszczenie i regenerację. Większość figurek i rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat jest precyzyjnym przedstawieniem pozycji rytualnych „podróży”. Kiedy jednolity rytm grzechotek lub bębna wprowadza nas w „podróż”, przyjęta przez nas pozycja rytualna otwiera nam bramę do określonego zakresu doświadczeń. Na przykład doświadczamy podróży duszy, przeżywamy przemiany, uzdrowienie, odnowę, przejścia związane z narodzinami czy śmiercią.

Pozycje rytualne pochodzą z najróżniejszych kultur całego świata. Są one jednocześnie archetypami, których doświadczenie jest dostępne dla każdego człowieka. Rytuał Mocy wg Felicitas Goodman jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości w coraz większym stopniu łączą nas ze spełnionym istnieniem.

 W tej przestrzeni otrzymujemy nowe siły i pojawiają się nowe perspektywy. W ciele zachodzą charakterystyczne, dobrze zdefiniowane zmiany fizjologiczne, które działają uzdrawiająco i są podstawą odmiennego stanu świadomości.


WIELKA GONG PUDŻA
Nocny Rytuał przy Dźwiękach Gongów
30.01.16 - 31.01.16 (noc z soboty na niedzielę) 

od godz 20.00 do 8.00
W PAŁACU TIELSCHA


ze Sławomirem Sówką, Izabelą Wołowiec 
i Arletą Mańką
 
 
Gong jako potężne i wielowarstwowe źródło dźwięku wytwarza bogactwo tonów i wibracji, których uzdrawiające działanie na korę słuchową i psychikę jest porównywalne ze stanem szczytowym czy inicjacją. Gong Pudża jest niezapomnianą ceremonią oczyszczenia, regeneracji i odnowy, która zaskakuje swoim działaniem.
Wielowarstwowe i bogate w alikwoty dźwięki mogą wywołać archaiczne doświadczenia. Dźwięki gongów trafiają do nas nie tylko poprzez słuch lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Poprzez nakładanie się na siebie wielu częstotliwości powstaje bogate spektrum dźwiękowe, które działa na wszystkie zmysły i delikatnie masuje całe ciało.
Przygotowania do Pudży rozpoczynamy od tańca, medytacji ruchowej lub oddechowej. Następnie zanurzamy się w ciele śniącym, aby prowadzić dialog z własną duszą, aktualnym tematem, uczuciem, snem lub innym wymiarem (aktywna imaginacja wg C. G. Junga). Rezultatem są kreatywne impulsy i odpowiedzi, które służą naszemu życiu.

W czasie Gong Pudży medytujemy lub śpimy. Jest to sen niezwykły, bo świadomy. W czasie nocy Sławomir, Izabela i Arleta grają na wielu gongach i dzwonach rurowych, podczas kiedy uczestnicy „kąpią się” w uzdrawiających wibracjach gongów. Wyłaniające się poczucie lekkości w połączeniu z wyostrzoną jasnością umysłu sprzyja rozwojowi nowych perspektyw.
Niektórzy uczestnicy stwierdzają, że zniknęły im bóle głowy, bóle kręgosłupa lub inne bóle, złagodziły się symptomy psychosomatyczne, wypalenie zawodowe i depresja. Wyłaniając się z tej podróży, kiedy ahata i anahata, dźwięk i cisza, stają się jednym doświadczamy momentów integracji i połączenia. Po Gong Pudży jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się bardziej witalni i „we własnym ciele” – to jak powrót do domu.Pudżę tym razem poprzedzi proces aktywnej imaginacji 
wg Gustawa Junga

W czasie tego procesu tworzymy przestrzeń, w której każdy z uczestników może porozumieć się np. ze swoim sercem, albo trudną emocją  itp… 
To bardzo ciekawy i zaskakujący proces, można się o sobie czegoś ciekawego dowiedzieć...
 
Zapraszamy do tej niezapomnianej dźwiękowej podróży!
 
Prosimy zabrać wygodne ubranie, koc/śpiwór, karimatę/materac, poduszkę, wodę, herbatę w termosie, itp.Większość czasu spędzamy na leżąco.O NAS:
Sławomir Sówka - biotechnolog, bioterapeuta i trener, prowadził projekty na Rockefeller University i Uniwersytecie Wiedeńskim. Spotkanie z mistrzem gongu Donem Conreaux w nowojorskiej kawiarni stało się punktem wyjściowym ośmioletnich doświadczeń z różnorodnością dźwięków gongu, ich działaniem, rytmem, improwizacją i śpiewem alikwotowym. Projekty muzyczne z harfistką i kompozytorką Moniką Stadler, syryjskim multiinstrumentalistą Bashirem Mirzo i Donem Conreaux, pierwsze CD z wokalistką Aldoną Tomczak, Izabelą Wołowiec i Dariuszem Domanowskim „Gong Waves”, dypl. pedagog rytmu (TaKeTiNa Reinharda Flatischlera), twórca i producent Festiwalu Kazimierskie Inspiracje, aktualnie warsztaty, spotkania i sesje indywidualne prowadzi poza krajem również w Austrii, Niemczech, Anglii, Włoszech i Hiszpanii.


   
Izabela Wołowiec - psychotronik, kulturoznawca, ukończyła Studium Psychotroniczne w Łodzi i Kulturoznawstwo w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, zajmuje się uzdrawianiem duchowym (jej mentorami byli m.in. Dinah Lawson i Tadeusz Starek), astrologią, malarstwem i ceramiką. Prowadzi sesje uzdrawiania duchowego w Polsce i Austrii. Wspólnie ze Sławomirem Sówką prowadzi działalność koncertową, grając muzykę improwizowaną. Jest wiceprezesem Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, mieszka i tworzy w Wiedniu i Kazimierzu Dolnym.


Arleta Mańka – nauczyciel, socjoterapeuta i kinezjolog. Wykonuje masaże misami wg Metody Petera Hess’a. Prowadzi indywidualnie i przy współpracy relaksacje przy dźwiękach gongów, mis i innych instrumentów archaicznych i współczesnych.  Pracy z dźwiękiem uczyła się u nauczycieli ze szkoły Petera Hess’a (Ryszard Ździoch, Tomasz Stromski, Małgorzata Musioł) i Dona Conreaux (Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec, Tom Soltron, Abby del Sol), pobierała również nauki u samego Mistrza – Dona Counreaux.              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz