wtorek, 24 grudnia 2013

Gongi - uczta dźwiękowa!!!


WITAMY NOWY ROK 2014!!!  
Bogaty w dźwięki styczeń z gośćmi z Austrii i Kazimierza Dolnego: Sławkiem Sówką i Izabelą Wołowiec!
 
GDZIE: Hotel Maria ul. Wrocławska 134b w Wałbrzychu - Orientalne Klimaty, 
Proponujemy aż trzy możliwości doświadczenia dźwięków. Wybierz właściwy dla siebie: 

Kąpiel w dźwiękach gongów planetarnych - 17.01.2014 r. (piątek), godz. 18.00 – 19.15, koszt: 35 

- Rytuał Mocy - prowadzi dr Sławek Sówka, 17.01.2014 r. (piątek), od godz. 19.30 do godz. 22.00, koszt: 60 zł 

- GONG PUDŻA - nocny rytuał oczyszczenia i regeneracji, 18-19.01.2014 r. (z soboty na niedzielę), od godz. 21.00 do 8.00 - ok. 10 godzin w dźwiękach. Prowadzący: Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec, Arleta Mańka będą grali dla Was całą noc na zmianę na kilku gongach. Koszt: 140 zł, przy wpłacie do końca roku 2013 – 100 zł. RABAT dla uczestników Pudży – Rytuał mocy – 50 zł, kąpiel w dźwiękach – 25 zł.

Proponujemy również udział w Pudży do północy - 60 zł.

Szczegóły:

Wpłaty bezpośrednio: w Wałbrzychu u  Arlety Mańki, kontakt nr tel. 793 401 272, arleta.m@onet.pl, u  Ani Pośpiech, nr tel. 500 160 484, kontakt@orientalneklimaty.com.

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki co najmniej w wysokości 50 zł – bezpośrednio lub na konto Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, ul. Kazimierska 75, 24-120 Kazimierz Dolny, PKO Bank Polski, nr konta: 80 1020 4317 0000 5602 0134 9851 z dopiskiem "Pudża 18.01". 
 
W przypadku wycofania się uczestnika z udziału w Pudży, co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia kursu, następuje zwrot 100% przedpłaty. 

Prosimy również o wpłaty na kąpiel i rytuał - osobiście u Arlety i Ani lub na konto jw. 
Na wszystkie wydarzenia trzeba wziąć ze sobą: karimaty, koce lub śpiwory, na Pudże warto mieć materac, wodę i ciepłą herbatę w termosie - wg potrzeb. Na salę wchodzimy bez obuwia.     
 

Kąpiel w dźwiękach gongów

Działanie tej kąpieli na poziomie ciała i duszy jest u każdego odmienne. Może mieć ono formę odnajdywania siebie czyli indywiduacji. Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. przysadkę mózgową. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po kąpieli w gongu każdy czuje się w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Regularne kąpiele w gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości i przerywają  mechanizmy kontrolujące ciało. Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach i przy wypaleniu zawodowym.

Rytuał Mocy

Pragnąc korzystać z własnych kreatywnych sił, swojego flow, w poszukiwaniu głębszego i bardziej spełnionego życia poszukujemy w różnych kierunkach, pytamy, która z metod jest uniwersalna i przydatna na co dzień właśnie dla mnie.
Felicitas Goodman poprzez swoje odkrycie rytualnych pozycji stworzyła ponadkulturową drogę doświadczania stanów szczytowych, które pozwalają na głębokie oczyszczenie i regenerację. Większość figurek i rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat jest precyzyjnym przedstawieniem pozycji rytualnych „podróży”. Kiedy jednolity rytm grzechotek lub bębna wprowadza nas w „podróż”, przyjęta przez nas pozycja rytualna otwiera nam bramę do określonego zakresu doświadczeń. Na przykład doświadczamy podróży duszy, przeżywamy przemiany, uzdrowienie, odnowę, przejścia związane z narodzinami czy śmiercią.

Pozycje rytualne pochodzą z najróżniejszych kultur całego świata. Są one jednocześnie archetypami, których doświadczenie jest dostępne dla każdego człowieka.
Rytuał Mocy wg Felicitas Goodman jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości w coraz większym stopniu łączą nas ze spełnionym istnieniem. Wyrywa nas z codzienności z wszystkimi jej troskami, życzeniami, lękami i wątpliwościami. Po rytuale bardzo często znikają wszystkie zasłony i ściemniacze i odczuwamy w potężny sposób spokój, nienazwaną jedność i źródło naszego istnienia. W tej przestrzeni otrzymujemy nowe siły i pojawiają się nowe perspektywy. W ciele zachodzą charakterystyczne, dobrze zdefiniowane zmiany fizjologiczne, które działają uzdrawiająco i są podstawą odmiennego stanu świadomości
       Gong Pudża – Nocne spotkanie z Dźwiękami Gongów
18-19.01.2014 od godz. 21.00 do 7.00.
Masaż całego ciała za pomocą gongów w połączeniu z dźwiękową podróżą, która oczyszcza i inspiruje? Dokładnie to dzieje się na Gong Pudży, na którą zapraszają Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec i Arleta Mańka. Dźwięk, przestrzeń i ruch zagęszczają się w tym rytualnym procesie. Czas staje się bezczasowy. Zróżnicowany i wielorodny świat dźwięku gongu może i przywołać archaiczne doświadczenia. Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają przynosząc dobrodziejstwa Twórczej Inteligencji Gongu.
Muzyka w tym rytuale wyłania się z dźwiękowej intuicji i wizji grających oraz odbioru słuchacza. Strumień wibracji gongu prowadzi poza dźwięk i obrazy, pozwalając nam wziąć udział w transformujących i uzdrawiających wewnętrznych procesach. Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec, Arleta Mańka i Krzysztof Jednachowski grają w nieprzerwany sposób na gongach i śpiewają do wschodu słońca. Po Gong Pudży jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się witalni i bardziej „we własnym ciele”. 
Sławomir Sówka
- biotechnolog, terapeuta i trener, prowadził      projekty na Rockefeller University i Uniwersytecie Wiedeńskim. Spotkanie z mistrzem gongu Donem Conreaux w nowojorskiej kawiarni stało się punktem wyjściowym ośmioletnich doświadczeń z różnorodnością dźwięków gongu, ich działaniem, rytmem, improwiazacją i śpiewem alikwotowym. Projekty muzyczne z harfistką i kompozytorką Moniką Stadler, syryjskim multiinstrumentalistą Bashirem Mirzo i Donem Conreaux, pierwsze CD z wokalistką Aldoną Tomczak, Izabelą Wołowiec i Dariuszem Domanowskim „Gong Waves”.Izabela Wołowiec
- psychotronik, kulturoznawca, ukończyła Studium Psychotroniczne w Łodzi, zajmuje się malarstwem, ceramiką, astrologią i terapią sztuką. Prowadzi sesje indywidualne korzystając również z kamertonów
i gongów. Jej mentorami byli m.in. Don Conreaux oraz Poly i Albert Krystyniakowie. Wiceprezes Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, mieszka i tworzy w Wiedniu i Kazimierzu Dolnym.

 

Arleta Mańka
- nauczyciel, socjoterapeuta i kinezjolog. Wykonuje masaże misami tybetańskimi wg Metody Petera Hess’a. Gra na gongach tybetańskich, prowadzi indywidualnie i przy współpracy relaksacje przy dźwiękach gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów. Pracy z dźwiękiem uczyła się u nauczycieli ze szkoły Petera Hess’a i Dona Conreaux. 
ZAPRASZAMY!!! 
Przywitaj z nami Nowy Rok - w sposób wyjątkowy...Zachęcamy do przeczytania artykułów:

Sławomir Adam Sówka
„Czym jest trans?" - wywiad zamieszczony w miesięczniku "Nieznany Świat" 5/2009


Jak zanurzyć się w dźwiękach gongu i zaznać ukojenia pomiędzy snem a jawą? - Z mistrzem gry na gongach Sławomirem Sówką rozmawia Katarzyna Droga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz