czwartek, 18 maja 2017

KURS TAŃCA WADŻRY NA MANDALI

Kochani, 
 
w dniach 3 - 4 czerwca 2017 r. odbędzie się w Wałbrzychu Kurs Tańca Wadżry Przynoszący Pożytek Wszystkim Istotom (Taniec Sześciu Przestrzeni na Mandali), który poprowadzi Jacek Przyjemski.20 maja, w sobotę o godz. 19.30 w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbędzie się bezpłatna prezentacja Tańca Wadżry, a po prezentacji gongowy koncert relaksacyjny w wykonaniu Arlety - koszt 30 zł (w pozycji leżącej, trzeba wziąć ze sobą matę, śpiwór lub koc). Możesz przyjść i zobaczyć, czy ten Taniec jest dla Ciebie... jest piękny.


Zajęcia podczas kursu odbywać się będą w Hotelu Maria w Wałbrzychu, ul. Wrocławska 134b (dzielnica Szczawienko), Sala Marysieńka (górna), w godzinach:

SOBOTA
9.00 – 9.45 - Khaita
10.00 - 13.00 -  Taniec Sześciu Przestrzeni
13.00 - 15.00 - przerwa na obiad
15.00 – 18.00 - Taniec

NIEDZIELA
9.00 – 9.45 - Khaita
10.00 - 12.00 -  Taniec Sześciu Przestrzeni
12.00 - 14.00 - przerwa na obiad
14.00 – 17.00 - Taniec Sześciu Przestrzeni
W trakcie trwania kursu zbierane będą wolne datki w wysokości zależnej od chęci oraz możliwości uczestników na pokrycie kosztów organizacji kursu (koszt organizacji na jednego uczestnika wynosi 100 zł). 

Wpłaty można też dokonać przed kursem podczas koncertu i prezentacji Tańca 20 maja lub na konto Fundacji Chodorowskich, ul. Lisia 21 58-306 Wałbrzych, nr konta MANDALA: 18 1140 2004 0000 3102 76827029, w tytule przelewu: Kurs Tańca w Wałbrzychu 3-4 czerwca 2017.

Zarówno uczestników, jak i potencjalnych sponsorów i sympatyków, zachęcamy do wsparcia finansowego naszej aktywności (organizacji kursu Tańca w Wałbrzychu) i wpłat na konto.
Jakiekolwiek nadwyżki będą przeznaczone na zorganizowanie kolejnego kursu Tańca Wadżry lub zakup Mandali, na której będą mogli tańczyć mieszkańcy Wałbrzycha i jego pięknych okolic, bieżące opłacenie sali, itd.

UWAGA! Ilość miejsc na mandali jest ograniczona. W związku z tym prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w kursie i ewentualne wpłaty gwarantujące udział w nim. W sprawie noclegów również prosimy o kontakt, najlepiej telefoniczny.
 
KONTAKT: Arleta, telefon: 793 401 272. Mail: arleta.m@onet.pl

 O TAŃCACH - czytaj poniżej
Czym są Radosne Tańce "Khaita"?
Khaita oznacza „Harmonię w przestrzeni“.
„Radosne tańce Khaita“ uczą nas, jak być obecnym w ruchu, świadomym w tańcu i przestrzeni, którą dzielimy z innymi tancerzami. Tańcząc, uczymy się też bycia uważnymi na nasze myśli i emocje. Jeśli robimy to w sposób zrelaksowany, harmonia i radość pojawiają się w nas w sposób naturalny. Choreografia tańców bazuje na rytmie i melodiach współczesnych tybetańskich artystów. Czasem znaczenie poetyckie piosenek jest głębsze i poruszające. Utwory bogato obrazują życie w kraju zwanym „Dachem świata“. Pokazują też żywotność starożytnej kultury, której podstawową motywacją jest życzenie szczęścia wszystkim czującym istotom, w harmonii z otoczeniem, w którym żyją.
Więcej informacji o Khaicie znajdziecie na stronach:

Taniec Wadżry – Taniec Przynoszący Pożytek Istotom

W naukach dzogczen „WADŻRA” odnosi się do naszej prawdziwej natury, rzeczywistego wymiaru wszystkich zjawisk. Taniec Wadżry stanowi ważną metodę wykorzytującą dźwięk i ruch dla integracji w tej wiedzy trzech aspektów naszego istnienia: ciała, mowy i umysłu. Relatywnymi korzyściami płynącymi z praktyki tańca jest rozluźnienie napięć naszego ciała, zharmonizowanie naszej energii oraz zrelaksowany i pełen uważności stan umysłu.
Pięciobarwna mandala do Tańca Wadżry jest zarówno symbolem wewnętrznego, jak i zewnętrznego wymiaru jednostki. Obecnie znamy trzy rodzaje mandali, na której można tańczyć Taniec Wadżry, symbolizujące Ziemię, Układ Słoneczny oraz Wszechświat. Taniec Przynoszący Pożytek Istotom tańczy się na Mandali Ziemi.

Link do tańca:
https://www.youtube.com/watch?v=tqng_HtZ0Ms&feature=share

Zapraszamy!!! 
W imieniu wszystkich organizatorów pozdrawiamy Was serdecznie i zapraszamy na Mandalę
 Universal-Mandala_2014_small

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz