wtorek, 11 listopada 2014

WARSZTAT MASAŻU JAPOŃSKIEGO SHIATSUProwadzący: PIOTR SZCZERBICKI
Koszt: 160 zł

15 LISTOPADA (sobota), GODZ. 10.00 - 14.00
Hotel Maria, ul. Wrocławska 137b w Wałbrzychu 
(dzielnica Szczawienko)

Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr. tel. Arlety: 793 401 272,  arleta.m@onet.pl
lub bezpośrednio u Arlety i Ani Pośpiech - tel. 500 160 484, istotna przedpłata rezerwująca miejsce w kwocie: 50 zł bezpośrednio lub na konto: Anna Pośpiech 84 1160 2202 0000 0002 3417 9408


KILKA WAŻNYCH INFORMACJI DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATU!!!

 Do masażu potrzebne są do wyboru: koc, śpiwór, kołderka, materace z gąbki, dobrze, aby nam ta warstwa, na której leżymy „urosła” do kilku centymetrów optymalnie ok 5cm , aby nam nie było ani za miękko ani za twardo. W ośrodku, w hotelu Maria, mamy koce i maty, ale może ich być za mało na wszystkie stanowiska. Dodatkowo warto wziąć ze sobą poduszkę pod głowę oraz coś, co przypomina wałek rehabilitacyjny (jeśli macie) itp., aby podłożyć pod kolana.

BARDZO WAŻNE: 
na warsztat przybywamy po średnio obfitym posiłku zjedzonym przynajmniej 2 godziny wcześniej. 

Ubranie ma być luźne, wygodne, tak abyśmy czuli się swobodnie. Wskazane:  T-shirt, na to jakaś bluza/sweterek/polar po to, aby się ubrać w czasie, kiedy to my będziemy masowani (w zależności od potrzeb),  dwie pary skarpetek – jedne grubsze, drugie cieńsze, jakieś kocyki do dodatkowego okrycia partii ciała, które w danym czasie nie są masowane. Praktykujemy bez obuwia, dlatego warto zadbać o ciepłe skarpety.
Warto mieć ze sobą niegazowaną wodę.
W przypadku pytań, dzwońcie: 793 401 272.
-------------------------------

Weź udział w Warsztacie masażu japońskiego SHIATSU!!!

JEŚLI CHCESZ:

·         DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK  SAMEMU WPŁYWAĆ NA SWOJE ZDROWIE
·         ZAPOZNAĆ SIĘ Z JEDNYM Z ELEMENTÓW KULTURY JAPOŃSKIEJ
·         POZNAĆ ELEMENTY MEDYCYNY ORIENTALNEJ
·         POZNAĆ TECHNIKI WZMACNIAJĄCE TWÓJ KRĘGOSŁUP
·         WZMOCNIĆ SWOJĄ SPRAWNOŚĆ PSYCHORUCHOWĄ
·        NAUCZYĆ SIĘ,  JAK KONTROLOWAĆ BÓL
·         ODKRYĆ MOŻLIWOŚCI  SWOJEGO CIAŁA
·         ZWIĘKSZYĆ WRAŻLIWOŚĆ DOTYKU
·         SPĘDZIĆ AKTYWNIE CZAS W GRONIE OSÓB O PODOBNEJ PASJI
 

A w programie warsztatu SHIATSU – praktyczne elementy tradycyjnego masażu japońskiego.
  Jak nauczyć się japońskiego masażu?
 Jak zrobić masaż domowym sposobem?

NA PRAKTYCZNYM WARSZTACIE SHIATSU:
·         ZAPOZNASZ SIĘ Z ELEMENTAMI FILOZOFII I HISTORII SHIATSU
·         DOWIESZ  SIĘ, NA CZYM POLEGA I JAK DZIAŁA MASAŻ
·         POZNASZ ZASADY BEZPIECZNEGO WYKONYWANIA MASAŻU SHIATSU
·         ZAPOZNASZ SIĘ Z POZYCJAMI NIEZBĘDNYMI DO WYKONANIA SHIATSU ZOBACZYSZ/POCZUJESZ
        PREZENTACJĘ MASAŻU 
·         POZNASZ ELEMENTY AUTOMASAŻU
·         WYKONASZ TECHNIKI SHIATSU
·        A NA KONIEC POROZMAWIAMY O KORZYŚCIACH UPRAWIANIA SHIATSU ORAZ TWOICH  
        ODCZUCIACH PRZY CEREMONII PICIA HERBATY W STYLU JAPOŃSKIM.
Co to jest Shiatsu i na czym polega? 


Shiatsu jest to metoda terapeutyczna, relaksacyjna i stymulująca organizm do samoleczenia. Jej korzenie sięgają starożytnych Chin i Japonii, a słowo „shiatsu” w języku japońskim oznacza „naciskać kciukami”. We współczesnym shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale również dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp.  Jest koncepcją masażu holistycznego, gdzie podczas terapii ciało fizyczne, umysł, duch, emocje są jednością i wzajemnie na siebie oddziaływują. Już po pierwszym zabiegu odczuwa się relaks ciała i umysłu, uczucie wewnętrznego spokoju, lepszy kontakt z własnym ciałem.
Od innych, podobnych zabiegów shiatsu odróżnia to, że osoba masowana ma na sobie wygodne i ciepłe ubranie, a w trakcie zabiegu leży
w wygodnej pozycji na macie zwanej futonem (tradycyjne posłanie japońskie). Jedynym jej zadaniem jest odprężyć się i głęboko, spokojnie oddychać.
            Masażysta wykonuje techniki uciskowe i rozciągające, które są bardzo łagodne i przyjemne. Istotnym elementem jest atmosfera spokoju i skupienia, która udziela się obu osobom. Cały zabieg trwa ok. 50 min. W czasie wykonywania masażu, ciało w sposób naturalny, powraca do stanu harmonii
i zdrowia. Energia zablokowana dotychczas w pewnych rejonach i miejscach ciała zaczyna swobodnie krążyć, inicjując procesy samoleczenia.

Jakie są korzyści Shiatsu?

Korzyści masażu shiatsu to przywrócenie rytmu oddechu, rozluźnienie ciała, zmniejszenie napięcia emocjonalnego, działa również korzystnie na wiele dolegliwości pleców. Zwiększa przewodność w organizmie, dotlenia tkanki, rozluźnia stawy, ma bardzo korzystne działanie na cały kręgosłup. Po serii zabiegów Shiatsu następuje regulacja procesów wewnętrznych organizmu (np. przemiany materii, normalizacja wagi), widoczna poprawa zdrowia - szczególnie w chorobach psychosomatycznych (bezsenność, bóle głowy, nerwowość, niektóre dolegliwości i choroby kobiece), akceptacja siebie
i własnego ciała, poczucie wewnętrznej radości.
WARSZTAT POPROWADZI MASAŻYSTA I MIŁOŚNIK SHIATSU:

Piotr Szczerbicki

Zakochany w terapiach naturalnych, które pozwalają żyć bez bólu. Ukończył liczne kursy, kształtujące jego wiedzę na temat masażu, który bazuje na antycznej wiedzy japońskiej i chińskiej. Wierzy w pozytywną energię, którą należy się dzielić, aby wróciła z wielokrotną siłą do właściciela.
W Shiatsu oraz masażu leczniczym odnalazł drogę
 do samouleczenia własnych dolegliwości.

 Kursy masażu klasycznego oraz shiatsu ukończył w szkole Medicus w Rybniku, gdzie uczył się pod okiem fachowca z wieloletnim doświadczeniem – Fathi Frihi z Tunezji – specjalizującego się w terapii manualnej oraz masażach orientalnych. Studia wyższe ukończył na Uniwersytecie Śląskim na wydziale pedagogicznym  o specjalności wychowanie fizyczne i zdrowotne. Pracował w znanych i cenionych ośrodkach rehabilitacyjnych, leczniczo wypoczynkowych, warsztatowych, sportowych w Polsce. Pracował również jako terapeuta zajęciowy w Portugalii wprowadzając liczne formy terapii ruchem dla pensjonariuszy ośrodka.
Prowadził sesje masaży indywidualnych podczas turnusów Anny Krasuckiej Kuchnia 5 smaków wyjazd rodzinny prozdrowotny, dla grupy Jacka Paszkalskiego Metody Feldenkreisa, Akademii Życia z Wrocławia z dr. Jackiem Borowiczem na turnusach terapeutycznych,  wyjazdu sportowego klubu Miedzieszów z Warszawy, podczas festiwalu wegetariańskiego w Ośrodku Twórczych Stylów Życia w Kożyczkowie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz