czwartek, 15 stycznia 2015

GONGI - UCZTA DŹWIĘKOWA!!!


KOCHANI... :)
Już planujcie swój czas!!! 
Warto z nami być w tych terminach...

WITAMY NOWY ROK 2015!!! DŹWIĘKOWO!
ZE SŁAWKIEM SÓWKĄ I IZABELĄ WOŁOWIEC - gośćmi z Austrii i Kazimierza Dolnego
 
 Proponujemy aż trzy możliwości doświadczenia dźwięków. 
Wybierz właściwy dla siebie:
 
23.01.2015
18.00 - Kąpiel w dźwiękach gongów planetarnych, koszt: 35 zł
19.30 - 22.00 - Kąpiel w dźwiękach i Rytuał Mocy, koszt: 65 zł

RABAT przy wpłacie do 19 grudnia: 30 zł - Kąpiel, 60 zł - Rytuał

24- 25.01.2015
21.00 - 8.00 - PUDŻA - cała noc w dźwiękach!!! 
Będą grały na zmianę 3 osoby na kilku gongach..., to niezapomniane przeżycie! 
Prowadzący: Sławomir Sówka, Izabela Wołowiec, Arleta Mańka
KOSZT: 140 zł, przy wpłacie do 19 grudnia 100 zł, do 10 stycznia - 110 zł.


RABAT dla uczestników PUDŻY:  Kąpiel - w dźwiękach - 25 zł i Rytuał - 55 zł (łącznie 80 zł)

Prosimy o wpłaty osobiście u Arlety i Ani Pośpiech lub na konto: Anna Pośpiech 84 1160 2202 0000 0002 3417 9408.

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata osobiście lub na konto z dopiskiem, "Kąpiel w dźwiękach", "Rytuał Mocy" lub "Pudża / Wałbrzych". W przypadku wycofania się uczestnika z udziału w Pudży, co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia kursu następuje zwrot 100% przedpłaty.

Kontakt tel: Ania 500 160 484  
tel. Arleta: 793 401 272, arleta.m@onet.pl

 
                                           ZAPRASZAMY!!!

Więcej informacji o tych wydarzeniach poniżej: 


Kąpiel w Dźwiękach Gongów- Wałbrzych


Kąpiel w dźwiękach gongów, 23.01.15, godz. 18.00 - 19.00.
Masaż całego ciała za pomocą gongów w połączeniu z dźwiękową podróżą, która oczyszcza i inspiruje?

Dokładnie to dzieje się na „Kąpieli w Dźwiękach Gongów”, na którą zapraszają Izabela Wołowiec i Sławomir Sówka. Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają, prowadzą poza dźwięk i obrazy i pozwalają wziąć udział w transformujących wewnętrznych procesach. Po „Kąpieli w Dźwiękach Gongów” jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się witalni i bardziej „we własnym ciele”.

Dźwięki gongów trafiają do nas nie tylko poprzez słuch lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Pozytywne efekty gongowych kąpieli zaobserwowano między innymi w chronicznych bólach kręgosłupa, przy wypaleniu zawodowym, depresji i symptomach psychosomatycznych. Częste sesje gongowe dają wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele.
..........................................................................

Rytuał Mocy - Wałbrzych

Rytuał Mocy 23.01.15, godz. 19.30 - 22.00.
prowadzą dr Sławomir Sówka i Izabela Wołowiec

Rytuał mocy w archetypowych pozycjach jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości umożliwia syntezę tego, co świadome i tego, co nieświadome w naszym życiu. Po rytuale bardzo często znikają wszystkie zasłony i ściemniacze, odczuwamy spokój i nienazwaną jedność. Umiejętność doświadczania tej oczyszczającej „podróży” jest zakodowana w naszych genach, jest zdolnością odziedziczoną, nad możliwością daną każdemu.

Rytuał Mocy składa się z dwóch części:
Cz. I – Kąpiel w Dźwiękach Gongów
Działanie tej kąpieli na poziomie ciała i duszy jest u każdego odmienne. Może mieć ono formę odnajdywania siebie czyli indywiduacji. Na poziomie fizycznym nakładanie się wielu frekwencji gongu stwarza nadzwyczaj bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. przysadkę mózgową. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po kąpieli w gongu każdy czuje się w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Regularne kąpiele w gongu umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości i przerywają  mechanizmy kontrolujące ciało. Korzystający z zabiegów i kąpieli doświadczają pozytywnych efektów m.in. przy wewnętrznych stanach napięcia związanych ze stresem, symptomach psychosomatycznych, nerwicach, problemach z kręgosłupem, depresjach i przy wypaleniu zawodowym.
Cz. II  Rytuał Mocy

Pragnąc korzystać z własnych kreatywnych sił, swojego flow, w poszukiwaniu głębszego i bardziej spełnionego życia poszukujemy w różnych kierunkach, pytamy, która z metod jest uniwersalna i przydatna na co dzień właśnie dla mnie.
Felicitas Goodman poprzez swoje odkrycie rytualnych pozycji stworzyła ponadkulturową drogę doświadczania stanów szczytowych, które pozwalają na głębokie oczyszczenie i regenerację. Większość figurek i rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat jest precyzyjnym przedstawieniem pozycji rytualnych „podróży”. Kiedy jednolity rytm grzechotek lub bębna wprowadza nas w „podróż”, przyjęta przez nas pozycja rytualna otwiera nam bramę do określonego zakresu doświadczeń. Na przykład doświadczamy podróży duszy, przeżywamy przemiany, uzdrowienie, odnowę, przejścia związane z narodzinami czy śmiercią.

Pozycje rytualne pochodzą z najróżniejszych kultur całego świata. Są one jednocześnie archetypami, których doświadczenie jest dostępne dla każdego człowieka. Rytuał Mocy wg Felicitas Goodman jest zaskakująco prosty i obejmuje głębie i pełnię doświadczenia, które poprzez przebłyski z podświadomości w coraz większym stopniu łączą nas ze spełnionym istnieniem.

W tej przestrzeni otrzymujemy nowe siły i pojawiają się nowe perspektywy. W ciele zachodzą charakterystyczne, dobrze zdefiniowane zmiany fizjologiczne, które działają uzdrawiająco i są podstawą odmiennego stanu świadomości. 
...................................................................

 WIELKA GONG PUDŻA
Nocny Rytuał przy Dźwiękach Gongów
24.01.15 od godz 21:00 do 8:00
Gong jako potężne i wielowarstwowe źródło dźwięku wytwarza bogactwo tonów i wibracji, których uzdrawiające działanie na korę słuchową i psychikę jest porównywalne ze stanem szczytowym czy inicjacją. Gong Pudża jest niezapomnianą ceremonią oczyszczenia, regeneracji i odnowy, która zaskakuje swoim działaniem.
Dźwięk i przestrzeń zagęszczają się w tym rytualnym procesie. Czas staje się bezczasowy. Zróżnicowany i wielorodny świat dźwięku gongu może przywołać archaiczne doświadczenia. Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają dając wgląd w głębokie warstwy osobowości i przerywają mechanizmy wytwarzające napięcia w ciele.

Dźwięki gongów trafiają do nas nie tylko poprzez słuch lecz również przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Poprzez nakładanie się na siebie wielu częstotliwości powstaje bogate spektrum alikwotów, które działają na wszystkie zmysły i delikatnie masują całe ciało.

Pozytywne efekty Gong Pudży zaobserwowano między innymi w chronicznych bólach kręgosłupa, przy wypaleniu zawodowym, depresji i symptomach psychosomatycznych. Wyłaniając się z tej podróży, kiedy ahata i anahata, dźwięk i cisza, stają się jednym doświadczamy momentów integracji i połączenia. Po Gong Pudży jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się bardziej witalni i „we własnym ciele”.

Zapraszamy do tej niezapomnianej dźwiękowej podróży !

Prosimy zabrać
karimatę lub materac, koc/śpiwór, poduszkę - to, czego potrzebujecie, żeby Wam było ciepło i wygodnie. Wodę, termos z herbatą.

POLECAMY ARTYKUŁY:

„Czym jest trans?" - wywiad zamieszczony w miesięczniku "Nieznany Świat" 5/2009

Jak zanurzyć się w dźwiękach gongu i zanaznać ukojenia pomiędzy snem a jawą? - Z miestrzem gry na gongach Sławomirem Sówką rozmawia Katarzyna Droga

..........................................................

INFORMACJE O PROWADZĄCYCH:

Sławomir Sówka - biotechnolog, bioterapeuta i trener, prowadził projekty na Rockefeller University i Uniwersytecie Wiedeńskim. Spotkanie z mistrzem gongu Donem Conreaux w nowojorskiej kawiarni stało się punktem wyjściowym ośmioletnich doświadczeń z różnorodnością dźwięków gongu, ich działaniem, rytmem, improwizacją i śpiewem alikwotowym. Projekty muzyczne z harfistką i kompozytorką Moniką Stadler, syryjskim multiinstrumentalistą Bashirem Mirzo i Donem Conreaux, pierwsze CD z wokalistką Aldoną Tomczak, Izabelą Wołowiec i Dariuszem Domanowskim „Gong Waves”, dypl. pedagog rytmu (TaKeTiNa Reinharda Flatischlera), twórca i producent Festiwalu Kazimierskie Inspiracje, aktualnie warsztaty, spotkania i sesje indywidualne prowadzi poza krajem również w Austrii, Niemczech, Anglii, Włoszech i Hiszpanii.
 
Izabela Wołowiec 
- psychotronik, kulturoznawca, ukończyła Studium Psychotroniczne w Łodzi i Kulturoznawstwo w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, zajmuje się uzdrawianiem duchowym (jej mentorami byli m.in. Dinah Lawson i Tadeusz Starek), astrologią, malarstwem i ceramiką. Prowadzi sesje uzdrawiania duchowego w Polsce i Austrii. Wspólnie ze Sławomirem Sówką prowadzi działalność koncertową, grając muzykę improwizowaną. Jest wiceprezesem Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie, mieszka i tworzy w Wiedniu i Kazimierzu Dolnym.
Arleta Mańka 
– nauczyciel, socjoterapeuta. Wykonuje masaże misami tybetańskimi wg Metody Petera Hess’a. Prowadzi indywidualnie i przy współpracy Kąpiele w dźwiękach gongów, mis i innych instrumentów - regularnie w Hotelu Maria w ramach działalności ośrodka Orientalne Klimaty.  Pracy z dźwiękiem uczyła się u nauczycieli ze szkoły Petera Hess’a i Dona Conreaux.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz