piątek, 14 czerwca 2013

Wykład - Astrologia Vedyjska


25.06.2013 godz. 16.00 - 18.00
Biblioteka "Pod Arkadami" 
Filia nr7, ul. Główna 13 Wałbrzych (Piaskowa Góra)
WSTĘP WOLNY!!!

Interpretacje indywidualne odpłatne.

PRAHLAD NRSIMHA DAS ADHIKARI - Astrolog, wykładowca starożytnych nauk wedyjskich - astrologii, wastu i ajurwedy. Inicjowany w linii Brahma-Madhva-Gaudija Sampradaja. Od 1970 roku studiuje i praktykuje wedyjską astrologię, chiromancję, wastu i ajurwedę. Na co dzień mieszka w Śridham Majapur w Indiach, ale od lat podróżuje, m.in. po Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i Europie służąc swą wiedzą ludziom i odwiedzając często już swych stałych słuchaczy. ASTROLOGIA WEDYJSKA:

Astrologia wedyjska należy do jednej z pięciu Wedang (części Wed), które służą do interpretacji pism wedyjskich oraz ich celu (param-gati). Celem astrologii jest poznanie nadchodzących wydarzeń oraz przekierowanie niepomyślnych okoliczności usuwając ich źródło.
Jest uniwersalną i ponadczasową nauką. W swym ogromie obejmuje ziemskie zjawiska z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Bazuje na prawach natury wyrażających jedność w różnorodności. Wspiera ideę Wszechprzenikającej Świadomości jako podstawy Wszechświata. 
Odkrywa i uczy sposobów życia w większej harmonii z naturą. Pomaga dostrzec szanse niczym nieograniczonego rozwoju oraz uniknąć niepowodzeń. Studiuje oddziaływanie subtelnych energii planet na ludzi, zwierzęta, rośliny oraz samą Ziemię. Dostrzega ich wielopłaszczyznowy wpływ na nasz umysł i ciało.
Wiedza ta pomaga zrozumieć przeszłość, odnaleźć się w teraźniejszości oraz przewidzieć i zaplanować przyszłość. Przygotowuje na to, co niesie życie, pomaga zrozumieć to, co nas spotyka - szczęście i pomyślność, cierpienie i problemy.
Remediami w wedyjskiej astrologii m.in. kamienie szlachetne, jantry (symbole graficzne), mantry oraz jadźńa (ceremonia ofiarna). Dzięki nim możemy zwiększyć te pozytywne i przeciwdziałać niekorzystnym wpływom planet. Możemy zredukować wpływ negatywnych energii, otworzyć się na zmiany, stawić czoła problemom i lepiej zadbać o swoje zdrowie i szczęście. 
HOROSKOP INDYWIDUALNY:
Najpowszechniejszym zastosowaniem astrologii wedyjskiej osobiste horoskopy obliczane na podstawie dokładnych danych: daty, godziny i miejsca urodzenia. Dostarczają informacji na temat intelektualnego, mentalnego i emocjonalnego stanu człowieka. Trafnie określają jego naturę, skłonności i stan zdrowia.
Analiza horoskopu składa się z kilku następujących kroków: 
- zebranie niezbędnych danych osoby, 
- rektyfikacja horoskopu (w przypadku, kiedy godzina urodzin jest nieznana lub jest niedokładna), 
- rysowanie diagramu z pozycją obiektów w zodiaku. 
Na analizę horoskopu urodzeniowego składają się: 
- przedstawienie natury horoskopu (jego sił, słabości, natury oraz kierunku), 
- przedstawienie potencjalnych możliwości, 
- przedstawienie aktualnych wydarzeń, 
- prognozy na przyszłość w wybranym przedziale czasowym, 
- podanie wskazówek na podstawie astrologii,
- propozycja remediów (kamienie szlachetne, kolory, jantry, mantry itd.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz