środa, 13 marca 2013

Oczyszczanie wątroby


OCZYSZCZANIE WĄTROBY METODĄ DR CLARK


NIE PRZEPROWADZAJ KURACJI PODCZAS CHOROBY!

Kuracja pochodzi z materiałów publikowanych przez dr H. Clark. Dotyczy oczyszczania wątroby i usprawnienia krążenia żółci poprzez usuwanie złogów zalegających w wątrobie, pęcherzyku żółciowym i w przewodach żółciowych. Najbardziej zdumiewające jest to, że te osoby, które nie odczuwają żadnych szczególnych dolegliwości ze strony wątroby również obserwują schodzenie kamieni. Nie obawiaj się złogi schodzące podczas kuracji są miękkie i ich wydalanie nie jest obarczone dolegliwościami. Efektem kuracji powtarzanych nawet wielokrotnie jest usprawnienie krążenia żółci, poprawa trawienia, stopniowe znikanie alergii. Kuracja pozwoli Ci również (może wydawać się to dziwne, ale prawdziwe) pozbyć się bólu ramion i karku. Warto przed kuracją oczyścić nerki i pozbyć się z organizmu pasożytów.

Zestaw składników do kuracji:
 • 4 łyżki stołowe siarczanu magnezu do sporządzenia roztworu soli gorzkiej – można go kupić w aptece,
 • dwa czerwone grejpfruty, by uzyskać  2/3 do 3/4 szklanki soku,
 • oliwa z oliwek - pół szklanki, rzadszy olej jest łatwiejszy do wypicia,
 • ornityna (zawiera ją Hepatil – wspomaga pracę wątroby, można kupić w aptece.
       Trzeba wziąć od 4 do 8 kapsułek, aby móc spokojnie zasnąć. Nie pomijaj jej!
 • 1 duża plastikowa słomka do picia,
 • słoik o pojemności 1/2 litra z pokrywką i słoik 750 ml – litrowy z pokrywką.

Kuracja trwa 2 dni. Zaplanuj ją w taki sposób, aby móc odpocząć drugiego dnia (np. z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Pierwszego dnia kuracji nie należy przyjmować lekarstw (witamin, itp.), które nie są konieczne. Zjedz śniadanie bez tłuszczu. Na obiad zalecane do wyboru: gotowana kaszka z owocami, sok owocowy, chleb z konfiturami lub miodem (bez masła i mleka), lub kasza i gotowane warzywa – doprawione jedynie solą, pieczone ziemniaki (bez masła i produktów mlecznych), itp. W ten sposób nie obciąża się pracy wątroby i cała energia skierowana jest na jej oczyszczanie. Możesz też wypić  0,5 - 1 litra wody.

Możesz jeść i pić do godziny 14. 00.  Należy ściśle przestrzegać godzin!

PRZEBIEG KURACJI
14.00 - od godziny 14 nic nie jedz i nie pij. Jeśli złamiesz te zasadę możesz poczuć się źle. (Nie martw się, dasz radę!!!) Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody (750ml) – wlej do większego słoika. Z tej ilości będą 4 porcje roztworu soli do picia - po 3/4 szklanki (180 ml) każda. Włóż słoik do lodówki – jeśli chcesz, by schłodzić zawartość (dla wygody i poprawy smaku), możesz pić roztwór w temperaturze pokojowej – wg uznania.

18.00 - wypij pierwszą porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180ml, możesz do niej dodać odrobinę soku z cytryny dla smaku). W razie potrzeby można wypić kilka łyków czystej wody (lub wypłukać usta) albo wypić kilka łyków soku z grejpfruta. Przygotuj oliwę i grejpfruty – mają być temperatury pokojowej.

20.00 - wypij drugą porcję roztworu soli tj . 3/4 szklanki (180ml). Pomimo, że nie jadłeś od 14.00, nie będziesz odczuwać głodu. Sól gorzka powoduje oczyszczanie jelit. Możesz wykonać wszystkie swoje wieczorne obowiązki, ewentualnie pochodź po mieszkaniu lub pospaceruj wokół domu. To powoduje szybsze działanie roztworu soli. Nie możesz  opóźnić ani przyśpieszyć żadnego etapu  o więcej niż 10 minut.

21.45. Wlej 1/2 szklanki (125 ml) oliwy do półlitrowego słoiczka z pokrywką. Wyciśnij sok z czerwonych grejpfrutów i przecedź go. Potrzebne będzie przynajmniej pół szklanki soku, ale lepsza jest większa ilość (3/4 szklanki - można dodać trochę soku z cytryny). Wlej ten sok do oleju, zamknij szczelnie pokrywką i dobrze wstrząśnij, tak żeby olej i sok były ze sobą dobrze wymieszane. Odstaw słoik. Idź do toalety – przynajmniej raz, nawet jeśli przez to nie zdążysz wypić  mikstury punktualnie o 22.00 (można się nieco spóźnić, ale nie więcej niż 15 min).

22.00 - stojąc przy łóżku, w ciągu 5 minut (osoby starsze lub osłabione w ciągu 15 min), wypij olej zmieszany z sokiem - pij przez słomkę lub małymi łyczkami, mieszaj miksturę również w trakcie picia, ponieważ oliwa oddziela się od soku i opada na dno. Po każdym łyku możesz, jeśli potrzebujesz, aby zabić smak, zjeść troszeczkę keczupu, cynamonu lub brązowego cukru.  Po wypiciu połknij 4 kapsułki ornityny/hepatilu, 8 - jeśli cierpisz na bezsenność. PO WYPICIU MIKSTURY POŁÓŻ SIĘ NATYCHMIAST NA PLECACH (z głową ułożoną wysoko na poduszce). Jeśli się nie położysz tak szybko, kuracja może nie być wystarczająco efektywna. Im szybciej się położysz tym więcej kamieni  zostanie usuniętych z wątroby, dlatego przygotuj się do spania dużo wcześniej. Nie sprzątaj kuchni.

Możesz skupić się na oddechu i na tym , co się dzieje  w wątrobie.

LEŻ TAK ABSOLUTNIE SPOKOJNIE PRZEZ 20 MINUT.

POWODZENIE TEJ KURACJI ZALEŻY OD TEGO, ŻEBY LEŻEC SPOKOJNIE.

Zwróć uwagę, czy kamienie żółciowe lub wątrobowe przesuwają się. Niektórzy czują jakby kulki wydobywały się z wątroby. Podczas tego procesu nie odczuwa się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe.

Po 20 min. ułóż się swobodnie do spania. Nie wstawaj z łóżka.

RANO - NASTĘPNEGO DNIA (nie wcześniej jak po godz. 6 rano lub później). Jeśli po przebudzeniu się masz lekkie bóle brzucha lub jest Ci niedobrze, połóż się jeszcze trochę. Wspomniane dolegliwości powinny minąć po krótkim czasie. Udaj się ewentualnie do łazienki/toalety. Wypij trzecią porcję rozpuszczonej soli tj. 3/4 szklanki (180 ml). Nie pij tej porcji przed godziną 6.00. Możesz się ponownie położyć.

2 GODZINY PÓŹNIEJ: Wypij ostatnią, czwartą porcję rozpuszczonej soli 3/4 szklanki (180 ml). Możesz jeszcze  położyć się do łóżka.

PO NASTĘPNYCH 2-CH GODZINACH
 Kuracja jest zakończona.

Możesz zacząć jeść. Zacznij od soku ze świeżo wyciśniętych owoców: pomarańczy, grejpfrutów, cytryny, a po 30 min. zjedz jakiś owoc. Po godzinie możesz jeść lekkie potrawy (wstrzymaj się jeszcze z tłuszczem). Dopiero pod koniec dnia (wieczorem) możesz jeść normalnie, ale nie przesadź (zmęczenie powinno minąć i poczujesz się dobrze). Zjedz dobry jogurt najlepiej bez owoców (uzupełnienie flory bakteryjnej w jelitach).
5 min przed posiłkiem wypij  pół cytryny z ciepłą wodą.REAKCJE PODCZAS KURACJI
Po wypiciu pierwszy raz rozpuszczonej soli,  po 2 godz. może nastąpić biegunka. Drugiego dnia po wypiciu rozpuszczonej soli również możesz mieć biegunkę. Zwróć szczególną uwagę na to co zostaje wydalone (drugiego, ewentualnie trzeciego dnia kuracji). Możesz spróbować policzyć, ile kamieni zostało wydalonych. Zielone kamienie to autentyczne kamienie wątrobowe - przeważnie unoszą się na powierzchni, ponieważ zawierają cholesterol.
Kamienie żółciowe mogą różnić się kształtem i kolorem. Oprócz zielonych mogą być też brązowe, białe, czerwone, bordowe, wielkości pestek jabłka lub większe. Czasami drogi żółciowe wypełnione są kryształkami z cholesterolu, które nie zostały przekształcone w kamienie i  po wydaleniu wyglądają jak piana. To hamuje prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Po kuracji można mieć luźny stolec 1- 2 dni. Należy pamiętać o uzupełnieniu flory bakteryjnej – można np. pić kwaśne mleko.
Osoby mające choroby chroniczne mogą wydalić nawet kilkaset kamieni! Dlatego ważne jest powtarzanie kuracji, ażeby usunąć wszystkie kamienie. Między kuracjami powinno być przynajmniej 2 tygodnie przerwy. Oczyszczanie zaleca się przeprowadzać profilaktycznie raz w roku w okresie wiosennym.


CZY METODA JEST BEZPIECZNA?
Tak. Opinia jest poparta  przeprowadzeniem kuracji przez ponad 500 osób, w tym wiele po 70 i 80 roku życia. Przechodzi się ją bezboleśnie. Możliwe jest złe samopoczucie kilka dni po kuracji, jeśli ktoś miał organizm zamieszkały przez pasożyty, dlatego wcześniej zaleca się ich usunięcie.


GRATULACJE, OCZYŚCIŁEŚ/OCZYŚCIŁAŚ SWOJĄ WĄTROBĘ

I DROGI ŻÓŁCIOWE - bez operacji.

Na podstawie książki:
Huldy Regher Clark, Ph.D., N.D., „Kuracja życia metodą dr Clark”, Wydawnictwo PURANA, Wrocław 2001 

2 komentarze:

 1. Polecam:), oczyszczanie przeprowadzałam kilkakrotnie. Skorzystało z niego wielu moich przyjaciół i znajomych, w tym małżeństwo po 70-tce z problemami żołądkowymi.

  Szybko, łagodnie, smakowo do przejścia i efektywnie. Należy tylko trzymać się instrukcji:), przeczytaj ją uważnie. Powodzenia:)- Arleta

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zrobiłam już 6 oczyszczenia. I ciągle czuje gniecenie pod prawym żebrami i mam po liczne wzięcie. Czy wy też

  OdpowiedzUsuń