Ania ... w naszej pamięci

Nauczycielka jogi, założycielka Orientalnych Klimatów

Anna Pośpiech (1975 - 2015)
Jogę praktykowała od 2005 roku, najpierw była to praktyka własna,
następnie kilka lat praktykowała "pod okiem" Lilianny Piotrowskiej.
Jogi nauczała od roku 2008.  Ukończyła kurs nauczycielski, organizowany przez Stowarzyszenie Jogi Akademickiej przy AWF w Katowicach u prof. Janusza Szopy. Uzyskany certyfikat uprawnił ją do nauczania Jogi oraz technik relaksacyjnych. Po prawie 10 -cio letniej praktyce Hatha Jogi odkryła w sobie pasję do jogi  dynamicznej - Ashtanga Jogi.
Warsztat  doskonaliła poprzez kursy, wyjazdy, szkolenia m.in. do Indii do "kraju korzeni jogi"
w Instytucie Ashtanga Jogi  K.P Joisa w Mysore oraz u nauczycieli  Ashtanga jogi  z kraju
 i ze świata.
Od 2008 r. regularnie uczestniczyła w kursach medytacji  Vipassana.
Mówiła:
Joga jest miłością mojego życia. Nauczyła mnie, kim jestem, dała siłę i odwagę, by "sięgać gwiazd" oraz zajrzeć w głąb siebie i odkryć to, co nieprzemijalne. Jestem tu po to, by stać się wolna,  nauczać i uczyć się, inspirować, dodawać odwagi, zmieniać świadomość tym wszystkim, którzy szukają radości życia.


O nas

Naszą  MISJĄ  jest przebudzenie świadomości ludzi, poznania siebie, a tym samym świata, MOC przebudzenia ducha, MOC oddziaływania  psychiki, MOC wiary w siebie, MOC odnalezienia radości życia, MOC kreatywności,  MOC odwagi  do zmian.
Prezentacja zajęć
Każdy człowiek powinien pracować nad rozwojem wewnętrznym,
aby świat  stawał się lepszy.
Propagując działania w ramach Orientalnych Klimatów, zajmujemy się fizycznym, moralnym, psychicznym i duchowym  zdrowiem człowieka jako całości w różnych grupach wiekowych. Naszym celem jest propagowanie świadomego stylu życia i wartości.
Dlaczego ten kierunek?

W obecnym  świecie ciągłego pośpiechu, natłoku spraw, obowiązków i informacji ludzie szukają spokoju, szukają sposobu zapanowania nad  rozszalałym umysłem, emocjami, nad całym sobą. Nie trudno zauważyć zmęczone, smutne twarze ludzi, pochylone plecy, otyłe sylwetki. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek w historii ludzkości, mieszkańcy Zachodu doznają stresu i napięcia trudnego do opanowania. Coraz więcej osób ucieka się do środków uspokajających, pigułek nasennych i alkoholu w płonnej nadziei sprostania obciążeniu. Dlatego proponujemy narzędzia do pracy nad sobą i ze sobą, dobrane w taki sposób, aby mogli z nich skorzystać wszyscy – niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Młody, stary, chory lub sprawny, każdy może odnieść korzyści z podjętej praktyki.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Każdy kto nas odwiedzi i skorzysta z jakiejkolwiek   formy zajęć poprzez  praktykę jogi, warsztaty, kąpiele w dźwiękach i osobiście doświadczy, nie pozostanie obojętny na to, co się w nim zadzieje. To jest Miejsce, które  może być kluczem do otwarcia się na własną wewnętrzną wrażliwość. To szansa na rozwój i wzrost duchowy.

"Nikt  nas nie przeniesie na drugą stronę rzeki"

Tylko własna praca, dyscyplina, wiara i siła ducha jest  w stanie zdziałać
Cuda takie jak życie  w spokoju, szczęściu i w zgodzie z samym sobą.
Orientalne Klimaty to grupa ludzi z pasją, jedyna w Wałbrzychu i najbliższej okolicy z tak szeroką i ciekawą ofertą zajęć  i warsztatów. 
Co nas wyróżnia?
–  niepowtarzalny klimat ludzi, którzy tworzą Orientalne Klimaty ludzi pełnych pasji, w pełni oddanych temu, co kochają i co robią, ludzi świadomych, kreatywnych, pełnych harmonii, kultury osobistej, zaangażowania, oddania profesjonalizmu, ludzi gotowych do dalszego rozwoju, nauki i  służenia innym. Tworzących wspaniały klimat współpracy, przyjaźni, szczerości i dobrej woli.

–   wspaniali  UCZNIOWIE,  dla których stworzyliśmy tę ideę, by razem z nimi wzrastać. To ludzie otwarci na rozwój i poznanie,  aktywnie uczestniczący w zajęciach i warsztatach.  To uczniowie  pełni  zaangażowania i samodyscypliny w podjętej praktyce, pełnych pozytywnej energii,  świadomych i szeroko propagujących dobrodziejstwo praktyk podjętych w naszej szkole...
–   to niezwykła atmosfera wnętrz, którą  tworzy piękna, relaksacyjna muzyka, zapach kadzideł, mistyczne  światło świec.

❤️ ...
1 komentarz: